Pierwsza wizyta

Jak wygląda pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna? 

Pierwsza wizyta zwana KONSULTACJĄ FIZJOTERAPEUTYCZNĄ
 
PACJENT DOROSŁY
 
Na pierwszej wizycie przeprowadzamy dokładne badanie diagnostyczne w celu znalezienia przyczyny bólu oraz zaplanowania fizjoterapii. Odpowiadamy na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Przeprowadzamy wywiad chorobowy, badanie funkcjonalne, uzupełnieniem może być zapoznanie się z badaniami obrazowymi ( zachęcamy do zabrania ze sobą jeśli takie badanie było wykonane np. RTG, TK (tomografia komputerowa), MRI (rezonans magnetyczny). Wizyta trwa do 40 minut.  Najczęściej podczas pierwszej wizyty udaje się przeprowadzić już terapię. Wszystko zależy od tego jak długa jest historia choroby pacjenta oraz stopień zaawansowania problemu. Jeśli bardzo długa i złożona jest historia choroby pacjenta z jaką ma się zapoznać fizjoterapeuta podczas takiej wizyty terapia może się nie odbyć. 
Prosimy mieć na sobie wygodny strój który nie będzie krępował ruchów, obuwie na zmianę nie jest wymagane. Jeśli jest to możliwe prosimy nie zażywać leków typu NLPZ, chyba, że stan tego wymaga i jest konieczny aby przybyć na wizytę.  Jeśli chcą Państwo mieć pewność aby odbyła się terapia prosimy o zapytanie o niedawno wprowadzoną możliwość wizyty "NA CITO" - jest to pierwsza konsultacja z możliwością terapii, której całkowity czas jest wydłużony do 70 min. 
 

DZIECKO 
 
Jeśłi mają Państwo obawy co do tego czy dziecko ma prawidłową postawę warto umówić się na pierwszą wizytę mająca na celu sprawdzenie postawy dziecka która trwa 
do 20 minut. Badanie polega na oglądaniu i przedstawieniu oceny rodzicowi. Jest to tzw. badanie przesiewowe. 
Dziecko badane jest w bieliźnie. Podczas badania rodzic, opiekun przebywa w gabinecie. Po badaniu rodzic może otrzymać kartę badania z diagnozą. Jeśli w badaniu zostanie stwierdzona wada postawy fizjoterapeuta wyjaśni jakie działania można wdrożyć w celu korekcji, oraz jeśli rodzic będzie zainteresowany może podjąć leczenie w naszym gabinecie. Kolejnym krokiem jest umówienie się na rozszerzoną diagnostykę i naukę pierwszych ćwiczeń korekcyjnych. 

Jeśli została stwierdzona już wada postawy/ skolioza lub chcą Państwo od razu umówić się na pierwszą wizytę celem leczenia dalszego w gabinecie od razu umawiamy na dłuższą wizytę zwaną -  konsultacja fizjoterapeutyczna - wizyta płatna czas wizyty do 40 minut.  Podczas takiej wizyty odbywa się wywiad z rodzicem, zebranie historii chorobowej pacjenta i dalsze badanie oglądaniem rozszerzone o dokładną diagnostykę potrzebną do zaplanowania fizjoterapii. Na podstawie zebranych podczas wizyty informacji ustalamy z jaką częstotliwością pacjent powinien uczęszczać na wizyty fizjoterapeutyczne. Najczęstsza częstotliwość z jaką uczęszczają pacjenci WADY POSTAWY/SKOLIOZY to raz w tygodniu.  Po takiej wizycie pacjent może umówić się na kolejną wizytę jaką jest instruktarz ćwiczeń do wykonywania w domu i potem na dalsze wizyty 45min lub 1h w zależności od potrzeby terapii.


NIEMOWLĘTA 

Podczas pierwszej konsultacji fizjoterapeutycznej która trwa do 40 minut po przeprowadzonym wywiadzie z rodzicem dziecko jest sprawdzane pod kątem czy rozwój przebiega prawidłowo oraz jeśli to potrzebne uczymy prawidłowej i przyjaznej pielęgnacji, która wpłynie na dalszy rozwój dziecka. W razie potrzeby zalecamy odpowiednie ćwiczenia i planujemy kontrole fizjoterapeutyczne a gdy pojawią się  wątpliwości kierujemy do odpowiednich specjalistów. 
 
Więcej na temat fzijoterapii dzieci w zakładce oferta > fizjoterapia dzieci lub > fizjoterapia niemowląt 

FizjoStrefa usługi fizjoterapeutyczne mgr Dominika Woźniak
Ul. Piotrkowska 39 Gdańsk
Tel: 501-009 -459
Gdańsk 80-180